В детайли
От началото на ноември огнеборците в Разградско са реагирали на 30 сигнала за премахване на паднали дървета от пътни платна
4888
България
От началото на ноември огнеборците в Разградско са реагирали на 30 сигнала за премахване на паднали дървета от пътни платнаОт началото на ноември огнеборците в Разградско са реагирали на 30 сигнала за премахване на паднали дървета от пътни платна.Данните са изнесени от ръководството на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” по време на заседанието на Областния съвет за намаляване риска от бедствия на територията на област Разград, съобщиха от областната администрация.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 19 Ноември 2025, 10:45 ч.
От началото на ноември огнеборците в Разградско са реагирали на 30 сигнала за премахване на паднали дървета от пътни платна. Данните са изнесени от ръководството на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” по време на заседанието на Областния съвет за намаляване риска от бедствия на територията на област Разград, съобщиха от областната администрация. В отчетния период вследствие на паднали дървета по републиканската пътна мрежа служители на Областната дирекция на МВР в Разград са се отзовали на две пътнотранспортни произшествия. Директорът на Областното пътно управление в Разград инж. Людмил Янев и управителят на Разпределителен обслужващ център – Русе и Разград към „Електроразпределение Север“ АД инж. Венцислав Илиев докладваха, че са идентифицирани голям брой потенциално опасни дървета в областта. Ръководствата на двете институции очакват съдействие от страна на Регионалната дирекция по горите в Русе за издаване на разрешения на собствениците на участъците, в които се намират дърветата за тяхното своевременно премахване. Това са горски стопанства, общински администрации и граждани, посочват още от областната администрация. Оттам допълват, че зам.-директорът на Регионалната дирекция по горите в Русе инж. Виктор Михайлов е поел ангажимент за извършване на справка за кои участъци с потенциално опасни дървета има заведени исканията от страна на съответните собственици за разрешение на сеч и на какъв етап е издаването на предписания за изпълнението им. През миналата година в Разградско бяха премахнати над 370 потенциално опасни крайпътни дървета. При силни бури и снегонавявания недобре почистените сервитутни зони в горските територии, паднали клони и дървета затрудняват движението по републиканската и общинската пътна мрежа. Предприетите действия на областната администрация в Разград в тази връзка са свързани с организирането на срещи между „Електроразпределение Север“ АД, държавните и общински горски стопанства и Областното пътно управление за предприемане на конкретни мерки за поддържане на сервитутните зони и предотвратяване на аварии по електропреносната мрежа.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
|
|
|
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
|
|
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
|
|
|
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
|
|
|
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
|
|
Радиопрограми



Тикер
4888
ЗАПАЗИ
Министърът на външните работи Велислава Петрова се срещна с Мухамад Анис Мата, заместник-министър на външните работи на Република Индонезия, като част от неговата работна обиколка ...